Jak nauczyć się fotografii?

Fotografia jest drogim hobby. Sprzęt nierzadko kosztuje bardzo dużo, więc nie każdego stać na dodatkowe kursy fotograficzne. Na szczęście nikt nie zabroni nam uczyć się fotografii samodzielnie. Warto zacząć od szczegółowego zapoznania się ze swoim sprzętem, czyli po prostu przeczytaniu instrukcji. Niezbędne są również podstawy, takie jak kompozycja, kadrowanie czy odpowiednie światło.

19 Jun 2019

Fotograf jest artystą a fotografia sztuką

Nie każdy, patrząc na z pozoru zwykłe przedmioty, będzie umieć wydobyć z nich strukturę, charakter i piękno. Wielu nie doceni niepowtarzalności w oczach starego myśliwego spotkanego na leśnym dukcie. Fotograf musi mieć serce i duszę. Widzieć to, czego nie dostrzegą inni.
Chociaż już w Starożytnej Grecji podejmowano próby utrwalenia rzeczywistości na różnych dostępnych mediach, to jednak fotografia narodziła się XIX wieku i od razu zdobyła serca odbiorców. Przez lata rozgałęziła się na szereg kategorii. Mamy np. ujmującą fotografię reportażową, niezwykłą fotografię sytuacyjną (naturalistyczną), chwytliwą fotografię reklamową, wspaniałe portrety, gorący akt i wiele innych form godnych uwagi.