Jak zrobić dobre zdjęcia psa?

Psy to bardzo popularny temat fotografii. Zrobienie dobrych zdjęć czworonoga nie jest jednak takie proste. Dobre ujęcia wymagają zachowania kilku zasad: wykonywania zdjęcia z obiektywem umieszczonym na wysokości głowy psa oraz zapewnienia psu atrakcji pozwalających na uchwycenie go w ruchu. Warto również zadbać o odpowiednie tło.

15 Nov 2021

Fotograf jest artystą a fotografia sztuką

Nie każdy, patrząc na z pozoru zwykłe przedmioty, będzie umieć wydobyć z nich strukturę, charakter i piękno. Wielu nie doceni niepowtarzalności w oczach starego myśliwego spotkanego na leśnym dukcie. Fotograf musi mieć serce i duszę. Widzieć to, czego nie dostrzegą inni.
Chociaż już w Starożytnej Grecji podejmowano próby utrwalenia rzeczywistości na różnych dostępnych mediach, to jednak fotografia narodziła się XIX wieku i od razu zdobyła serca odbiorców. Przez lata rozgałęziła się na szereg kategorii. Mamy np. ujmującą fotografię reportażową, niezwykłą fotografię sytuacyjną (naturalistyczną), chwytliwą fotografię reklamową, wspaniałe portrety, gorący akt i wiele innych form godnych uwagi.